Menu Zavřeno

Michaela Franzová

Zakladatelka Ateliéru Hamaka

Kreslení a malování miluji od dětství. V dospělém věku jsem v této zálibě chtěla pokračovat a začala jsem navštěvovat výtvarný spolek pro dospěláky, kde hlavní náplní byla relaxace při malbě. Obnovila jsem svou touhu malovat a ztělesňovat své vnitřní prožitky na papír či plátno. V těchto kurzech jsem zažívala radost z vytvořené práce a pocit sdílení s ostatními výtvarníky.

Vystudovala jsem kresbu a malbu na ostravské konzervatoři, absolvovala jsem šestiletá studia staromistrovské olejomalby, figurální kresby a malby a portrétování. Své vzdělání stále doplňuji návštevou kurzů dalších malířů.

A objevila se má další velká touha, založit svůj vlastní ateliér, kde se budou lidé po večerech scházet, povídat si své životní příběhy a zkušenosti, u toho tvořit, popíjet dobré víno a relaxovat. K tomu získají znalosti o kreslení a malování, umění jako celku a vyzkouší si různé techniky. Věnuji se psychologii malování. Učím kurzisty vidět věci takové, jaké jsou a více vnímat krásu kolem sebe.

Už když beru do ruky štětec, cítím opojné vzrušení z toho, co přijde. Miluji ladnost oleje, který dokáže tak lehce klouzat po plátně a tvořit jemné obrazce, rychlost a transparentnost akrylu, obrovskou škálu odstínů suchého pastelu a neposlušnost akvarelu. Malovaní je pro mne milostná hra plná nádherných doteků, barevností, naplnění snů a tužeb.

Přeji i Vám, ať překonáte co nejdříve počáteční strach, že nic neumíte a zažijete stejné pocity při malbě, jako ostatní malíři. Pomohu vám na kurzech uvidět vaši vlastní hodnotu, zahlédnout vaši vlastní skvělost a zvýšit sebedůvěru.

Při své tvorbě se specializuji na malbu olejem na plátno, kterou ráda doplňuji dynamickým pastelem. Miluji hledání nových cest a stále zkouším nové a nové postupy, které vám mohou usnadnit cestu.
Kromě těchto výtvarných kurzů pořádám výstavy začínajících umělců, plenéry a poznávací výtvarné zájezdy.

Moji tvorbu můžete shlédnout v galerii zde ->