fbpx
Menu Zavřeno

Lektoři

Jsou tady pro vás, aby vás trpělivě naučili a pomohli vám překonat počáteční překážky. Jsou vnímaví a zkušení, vždy dobře připravení. Nemusíte se obávat, s nimi to zvládnete levou zadní!

Ing. Michaela Franzová

Ředitelka výtvarného ateliéru Hamaka a lektorka

Ateliér Hamaka je pro mne domovem. Domovem plným nádherných bytostí,
které svou tvořivou energií vytvářejí nekonečně dynamický a přitom
laskavý prostor. V tomto prostoru je obrovský potenciál malovat nádherná díla a mne vybízí zdokonalovat, abyste se tady cítili jako doma, v rodinném kruhu.
Věnuji se psychologii malování. Učím kurzisty vidět věci takové, jaké jsou a více vnímat krásu kolem sebe. Při své tvorbě se specializuji na malbu olejem na plátno, kterou ráda doplňuji dynamickým pastelem.
Hamaka je pro mne symbolem pohody a relaxace, stejně jako pohupování v houpací síti se skleničkou dobrého vína na břehu moře.

„Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká. …
Seneca

Ivana Krištofová

Lektorka akvarelu, kresby a dalších výtvarných technik. Skvěle vás naučí vnímat tělesa jako geometrické útvary a práci s lehkou linkou.

„Tvorba je pro mě určitá přirozenost, která provází můj každodenní život.“ V současné době studuji umělecký obor zaměřený na prostor. Věnuji se studijní kresbě, malbě suchým pastelem, grafice a ilustracím. Před časem mě uchvátil impresionismus, který ovlivňuje do jisté míry i mé práce, ale nejen ten. Celkově jsou pro mě moderní směry velkým přínosem. Miluji pročítat knihy dějin umění a ráda navštěvuji galerie, kde se nechávám často inspirovat.

Do svých prací se snažím vkládat víc lehkosti a dynamiky než dokonalosti.

„Umění není věc, je to cesta.“
Elbert Hubbard

Radim Malchárek

Lektor relaxační kresby na téma Doodle art, kresby relaxačních šperků,  kresby mandal a kurzy inkoustového opojení. 

Říká vám někdo, že neumíte kreslit? Neposlouchejte ho, vysmějte se mu, proklejte ho. Mně to ve škole říkali a dalších 30 let jsem tomu věřil. A pak jsem zjistil, že to nejdůležitější není talent, ale spousta hodin se štětcem (nebo v mém případě s fixem a perkem) nad papírem, kdy zkouším, zkouším a zkouším.

Profesí jsem marketér v e-shopu, takže k výtvarnu mám teoreticky blízko. Prakticky mne oslovil až v srpnu 2017 inzerát na Facebooku, který zval do ateliéru Hamaka na kurz zentangle. Později mě nadchla také kaligrafie nebo mandaly. Zentangle je ale to, v čem jsem se našel – přináší mi relax, klid a radost, že něco tvořím.

Monti Kubrik

Malíř, hostující na našich celodenních kurzech.

Malíř a lektor žijící v Praze. V počátcích jeho tvorbu ovlivnilo studium tvorby u profesorů Černého a Těhníkové. Po soukromém studiu kresby v zahraničí pokračoval u Huga Demartini, profesora na AVU.
V jeho obrazech vnímáme výrazové nuance, které mají společné znaky – lyrické a poetické cítění. Malíř jde cestou poetické reflexe, doprovázené vjemy mezilidských vztahů. Ukazuje člověka v některých momentech jeho života, někdy až v intimitě jeho bytí. Ocitáme se v krajinách ozářených měkkým světlem pronikajícím skrze mraky, což je další typický autorův prvek. Zvláštní napětí pak vnáší do některých scén odhmotněná lidská postava.
Petr Lískovec vystavuje od roku 1982 na kolektivních i samostatných výstavách doma i v zahraničí.

Gabriela Kostková

Lektorka moderní kaligrafie

Vždy jsem měla blízko k nějakému typu umění. Počítačová grafika je nejen mou prací, ale společně s psaním, malbou akvarelem, kresbou, fotografováním (a cestováním) i mým koníčkem.
A s psaním je to jako s mnoha jinými dovednostmi. Umíte to, ikdyž o tom ještě nevíte. Stačí jen chtít, začít, trénovat a …už si děláte vlastní přání, pozvánky či jmenovky.

Psát umí každý, že?
I já drápu, že se to nedá přečíst, když si rychle píšu seznam, co nakoupit. Ale …když přepnu a mám čas – je to zábava a relax. A vzniká něco z čeho mám radost.

Bc. Růžena Urbanová

Kreslířka a malířka, ilustrátorka

Jsem autorkou obrazů kreslených pastelkou. Říkají mi: Pastelka.

Mým krédem je: „Když něco tvoříš, ukaž to!“
Ke svému výtvarnému vyjádření používám především školní pastelky. Pastelkami zachycuji barevný rytmus či bohatší detail, ale také charakter povrchu a tónové přechody v daném tématu. Kromě tvorby pastelkami, maluji akrylovými barvami na plátno. V mých tématech se objevuje převážně figura ženy a květiny, ale také architektura měst.
Studovala jsem oblast vězeňského života a vystudovala obor speciální pedagogika pro vězeňství na UP v Olomouci. Nahlédla jsem do jiných světů, které se mi nelíbily. Svět na základních školách byl skvělý. Poznala jsem ho jako učitelka. V pozdější době jsem přednášela na Univerzitě třetího věku. 
Každý máme ke své tvorbě nějaké pohnutky, něco, co nás pobízí, něco, co nám to přináší a my to hledáme. Mne oslovila jednoduchost školních pastelek. Pracuji s nimi s láskou a radostí. Život je v mnoha ohledech tvrdý. Pastelky, které jsou ve všech ohledech jemné a milé,  přinášejí do života štěstí a radost. Jsou malé, vejdou se do kabelky a dá se jimi tvořit všude. S nimi odpočívám a relaxuji. Dřív jsem se zabývala jógou a mentální relaxací. Dnes to všechno umím propojit a zjišťuji, že spojení jógy, malování a mentální vizualizace, je senzace, která mi srovnává a obohacuje každý den.
Malování je jako milování. Je to velice pozitivní a láskyplná činnost, která by se měla sdílet s ostatními. Jsem o tom přesvědčená.

Aneta Foltová

Tatérka, výtvarnice

Kresba je pro mě nejpřirozenější formou projevu. Využívám ji jako tatérka téměř každý den při práci ve svém salónu. Miluji přesnost, které můžeme ostrou tužkou dosáhnout, ale i nespoutanost rychlých a uvolněných tahů. Velikou inspiraci nacházím v přírodních a mytologických motivech, které se objevují v mé tvorbě. Dále se věnuji například perokresbě, digitální kresbě a malbě akrylem. Ráda objevuji nové styly a techniky. Kromě kresby jsem si také velmi oblíbila grafiku, které jsem propadla při experimentování s linorytem. 

Eva Faldynová

Lektorka, výtvarnice

Motto: „Uskutečňuji si svůj sen. Věřte, miluji snění…..

Nejsem zaměřena na jeden umělecký směr. Maluji to, co cítím a co mě baví. V současné době se věnuji olejomalbě a malování akrylem.  Moji inspirací je příroda, Maluji převážně květiny a krajiny. V mé tvorbě najdete portréty, figurální malbu a také abstrakci. Každý obraz si prožívám, vždy však do obrazu dávám vnitřní energii, aby konečný výsledek bavil.. Malování je mým celoživotním naplněním. Jsem členkou Sdružení výtvarníků ČR, , V-klub Frýdecko – Místecka,  aktivní členkou GV- Galerie výtvarníků a dalších výtvarných skupin pro Českou republiku a v zahraničí. Těší mě, že mohu být součástí a podporou při vytváření novoročenek KONTA BARIÉRY. Přeji si, aby  mé obrazy  vyjadřovaly  klid, pohodu a pocit naplnění.

 

Adriana Drexlerová

Lektorka, výtvarnice

Jsem studentkou Ostravské univerzity se zaměřením na pedagogickou výchovu. V budoucnu bych se
ráda stala pedagogem na střední škole, konkrétně v oboru historie a výtvarné výchovy. K mým zálibám patří malba, cestování a četba.

 

Bc. Radka Vašková Zegzulková

průvodkyně světem imaginace, designér, výtvarnice a arteterapeutka

Je mi ctí provázet ty, kteří si již dovolili vydat se na cestu za svými sny.
Fascinuje mě pozorovat jedinečný rukopis každého z účastníků výtvarných kurzů, jak tvořivě oživují hru svého vnitřního světa na papíře či plátně.
Pojďte společně probudit svou kreativitu, objevit hravost a radost z vlastní tvorby způsobem, jakým jste si to možná ještě doposud nedovolili.

Máte dotazy? Kontaktujte nás na: kurzy@atelierhamaka.cz