Menu Zavřeno

Milí kurzisté, z důvodu USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 15. března 2020 č. 215 jsme museli uzavřít kurzy do odvolání zákazu volného pohybu. Po ukončení karantény si budeme hodiny nahrazovat. Zaplacené kurzy se posouvají na období po karanténě.
Víkendové kurzy budeme přesouvat na vzdálenější termíny, pokud se vám nebudou hodit, ozvěte se!
Přeji Vám, ať vše přečkáte v co největší pohodě a hlavně zdraví!

A máme pro vás novinku! Kurzy on-line!!!
Do 24. března se slevou 50%!!!
Za kolektiv ateliéru Hamaka Míša Franzová

Malba květin olejem s Marií Veselskou

4. – 5. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

S malířkou Marií Veselskou se ponoříme do malby květin. Budeme malovat olejem, a ukážeme si, jak s ním pracovat lehce a přitom precizně. Projdeme si začátky olejomalby, ukážeme si techniku práci se štětci a pojidly, jak míchat barvy, jak dosáhnout jemných kontrastů. Z dvoudenního semináře si odnesete jeden hotový obraz a spoustu zkušeností.

 

Kurz malování pravou mozkovou hemisférou

11. – 12. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Přijďte si vyzkoušet, že i vy umíte kreslit a malovat!
Kurz kreslení pravou hemisférou je cíleně zaměřen na odblokování schopnosti kreslit, kterou si nosíme všichni v sobě.Během jediného víkendu se naučíte kreslit věci a obličej tak, jak je vidíte. Každý, kdo přijde na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, již druhý den odchází s vlastnoručně vytvořeným portrétem. Během kurzu si hrajeme a pracujeme zároveň. Provádíme různá cvičení, ve kterých „obcházíme“ naši levou hemisféru. Právě levá hemisféra je naším „našeptávačem“, který nás hodnotí, kritizuje a samozřejmě velmi přesvědčivě a logicky upozorňuje na skutečnost, že kreslit neumíme.

Kombinovaná technika podle Lowella

18. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Máte potřebu tvořit a nevíte jak na to? Tak to pojďte zkusit!
Představíme vám malíře Herrera Lowella, jehož obrazy jsou oslňující oslavou přírody, s nádhernými barvami a s bohatou krajinou, překypující životem a plnou slunečního světla. Každý obraz nás zve k úsměvu a je plný vnitřní vitality a hojnosti.

Automatická kresba s živou hudbou

19. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Relaxační setkání pro uvolnění vaší tvořivosti  s výtvarnicí Michaelou Franzovou a hudebnicí a akreditovou lektorkou Tai-chi Mílou Bartuskovou.
Workshop pro uvolnění Vaší tvořivosti, relaxační, léčivý a hravý. S podporou živé hudby – hrou na tibetské mísy a energetického cvičení čchi – kung.
Na rozproudění energie si krátce zacvičíme Čchi-kung,  tzv. „plicovku“, tedy zharmonizujeme  energii v drahách plic a tlustého střeva.

Relaxační kreslení – základní vzory černobílé

2. 5. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Dopřejte si chvilku pohody, popusťte uzdu své fantazii a nechte se unést do svého vnitřního světa. Odpočinete si od každodenního stresu a vytvoříte něco krásného.
Na tomto kurzu budeme využívat metodu Doodle art v černobílém provedení. Překrásné motivy Vás pohltí a nadchnou.
Tvoření je relaxace!

Kresba tužkou – světlo a stín

3. 5. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Tužka je základem pro všechny ostatní techniky. Proto je důležité, aby se každý výtvarník naučil dobře kreslit tužkou. Zvládne li tento prostředek, další možnosti se před vámi samy otevřou. Tužka je přenosná a nenáročná. K práci s ní potřebujete jen několik jednoduchých pomůcek a chuť naučit se s nimi pracovat.

Inverzní malba

3. 5. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Líbí se vám tajemnost Inverzní malby? Propracované detaily, dokonalý efekt světla a stínu? Pak vám doporučíme si tento jednodenní kurz vyzkoušet. Inverzní malbou nazýváme kreslení světlým médiem na černý, či tmavěji kolorovaný podklad.
Malbou na černý podklad lze docílit působivých prostorových efektů. Bílá kresba vystupuje z černého prostoru a působí  plastickým dojmem. Vybudované světlo na černém podkladu má svou zvláštní oduševnělost. Je originálním dárkem.

Plenér v Beskydech

5. 6. – 7. 6. 2020, pátek – neděle – Bystré, Frenštát pod Radhoštěm

Už jste se setkali s pojmem plenér? Pokud ano, víte, že se jedná o malování v přírodě tzv. na vzduchu“( francouzsky en plein air).
Je to tak jiné, malovat v ateliéru podle předlohy anebo si sednout ven na stoličku, mít před sebou plátno či čtvrtku papíru a hledat svůj motiv. Pracovat trochu rychleji, aby vám slunce neodešlo do dáli a nezměnilo stíny, nebo si vzít na sebe pláštěnku a zachytit v krajinu v dešti.

×

Sledujte nás na Facebooku