Menu Zavřeno

Namaluj si komiks!

Neděle – 16. 2. 2020; 15. 3. 2020; 9:00 – 13:00 hod

Od dětství se s ním setkáváme v časopisech, knihách, dokonce i ve filmovém zpracování. Necháváme se unést na vlnách fantazie, kterou nám komiks nabízí. Prožíváme neuvěřitelné příběhy komiksových postaviček, které můžou mít malá  barevná tělíčka, super háro a obrovské oči. Nebo to může být vysoká  kráska s velkými rty a štíhlým pasem. Ano, to je komiks a jeho postavičky.

Malba suchým pastelem – zvíře

16. 2. 2020, 9:00 – 15:00 hod – OBSAZENO!

Pastel je technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín. Jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel.

Krajinomalba suchým pastelem

14. 3. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Krajina, jedno z nejčastějších témat pro malbu či kresbu. Lze ji ztvárnit všemi výtvarnými technikami. My se tentokrát zaměříme na suchý pastel. Je to technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín. Jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel.

Kresba tužkou – světlo a stín

21. 3. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Tužka je základem pro všechny ostatní techniky. Proto je důležité, aby se každý výtvarník naučil dobře kreslit tužkou. Zvládne li tento prostředek, další možnosti se před vámi samy otevřou. Tužka je přenosná a nenáročná. K práci s ní potřebujete jen několik jednoduchých pomůcek a chuť naučit se s nimi pracovat.

Inverzní malba

28. 3. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Líbí se vám tajemnost Inverzní malby? Propracované detaily, dokonalý efekt světla a stínu? Pak vám doporučíme si tento jednodenní kurz vyzkoušet. Inverzní malbou nazýváme kreslení světlým médiem na černý, či tmavěji kolorovaný podklad. Malbou na černý podklad lze docílit působivých prostorových efektů. Bílá kresba vystupuje z černého prostoru a působí  plastickým dojmem. Vybudované světlo na černém podkladu má svou zvláštní oduševnělost. Je originálním dárkem.

Kurz malování pravou mozkovou hemisférou

11. – 12. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Přijďte si vyzkoušet, že i vy umíte kreslit a malovat!
Kurz kreslení pravou hemisférou je cíleně zaměřen na odblokování schopnosti kreslit, kterou si nosíme všichni v sobě.Během jediného víkendu se naučíte kreslit věci a obličej tak, jak je vidíte. Každý, kdo přijde na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, již druhý den odchází s vlastnoručně vytvořeným portrétem. Během kurzu si hrajeme a pracujeme zároveň. Provádíme různá cvičení, ve kterých „obcházíme“ naši levou hemisféru. Právě levá hemisféra je naším „našeptávačem“, který nás hodnotí, kritizuje a samozřejmě velmi přesvědčivě a logicky upozorňuje na skutečnost, že kreslit neumíme.

Kombinovaná technika podle Lowella

18. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Máte potřebu tvořit a nevíte jak na to? Tak to pojďte zkusit!
Představíme vám malíře Herrera Lowella, jehož obrazy jsou oslňující oslavou přírody, s nádhernými barvami a s bohatou krajinou, překypující životem a plnou slunečního světla. Každý obraz nás zve k úsměvu a je plný vnitřní vitality a hojnosti.

Automatická kresba s živou hudbou

19. 4. 2020, 9:00 – 15:00 hod

Relaxační setkání pro uvolnění vaší tvořivosti  s výtvarnicí Michaelou Franzovou a hudebnicí a akreditovou lektorkou Tai-chi Mílou Bartuskovou.
Workshop pro uvolnění Vaší tvořivosti, relaxační, léčivý a hravý. S podporou živé hudby – hrou na tibetské mísy a energetického cvičení čchi – kung.
Na rozproudění energie si krátce zacvičíme Čchi-kung,  tzv. „plicovku“, tedy zharmonizujeme  energii v drahách plic a tlustého střeva.

Plenér v Beskydech

5. 6. – 7. 6. 2020, pátek – neděle – Bystré, Frenštát pod Radhoštěm

Už jste se setkali s pojmem plenér? Pokud ano, víte, že se jedná o malování v přírodě tzv. na vzduchu“( francouzsky en plein air).
Je to tak jiné, malovat v ateliéru podle předlohy anebo si sednout ven na stoličku, mít před sebou plátno či čtvrtku papíru a hledat svůj motiv. Pracovat trochu rychleji, aby vám slunce neodešlo do dáli a nezměnilo stíny, nebo si vzít na sebe pláštěnku a zachytit v krajinu v dešti.