fbpx
Menu Zavřeno

Showing all 13 results

 • Hodnocení 0 z 5
  1 590 

  Kresba je výtvarný projev, který je vytvářen množstvím kresebných pomůcek a je jedním z nejstarších výtvarných projevů člověka. Tužka je nepostradatelný pomocník pro jakékoliv kreslení, navrhování a skicování. Máme ji doma úplně všichni.

 • Malování kamínků – tečkujeme super motivy

  sobota 21.8.2021 / sobota 2.10.2021
  1 290 

  Určitě jste již slyšeli o malování kamínků či kamenů. Nejvhodnější jsou hladké oblázky z řeky či moře, ale použít se dají kameny jakéhokoliv tvaru a podle toho je i pomalovat – na hladké pravidelné oblázky třeba broučka nebo berušku, některé kamínky svým tvarem mohou přímo vybízet k malování určitého motivu – domeček, list nebo třeba mobilní telefon, oblíbený je i motiv mandal.

  Kurzy povede lektorka a malířka Michaela Franzová.

   

 • Hodnocení 0 z 5
  1 110  - 1 590 

  Malování na motivy Josefa Lady, českého malíře, ilustrátora, scénografa a spisovatele. Nevšední kurz s vyzkoušením speciální techniky přenosu obrazu. Pro malé i velké, pro začátečníky i pokročilé.

  Dítě v doprovodu malující dospělé osoby má slevu 30%.

  Kurzem vás provede malířka a lektorka Michaela Franzová.

 • Hodnocení 0 z 5
  2 300  - 2 480 

  Pastel je technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín. Jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel.

 • 3 290  - 3 640 

  Olejomalba patří mezi královské techniky malby, má spousty výrazových možností a její výsledek je nepřekonatelný. Už od pradávna patřila k mistrovským disciplínám, je oceňována nejen pro svoji dlouhověkost a složitější techniku, ale také pro její nezaměnitelné efekty.

  Dvoudenní kurz povede lektorka a malířka Michaela Franzová.

 • Hodnocení 0 z 5
  1 090 

  Andy Warhol – ikona pop artu. Společně se podíváme na jeho začátky kdy tvořil technikou blotted line. O co se jedná? Jedná se o kombinaci kresby, jednoduché grafiky a malby akvarelem.
  Vyzkoušíme si proces od přípravy námětu až po samotný tisk a kolorování.

 • Hodnocení 0 z 5
  1 990 

  Jak začít kreslit zvíře? Samozřejmě poctivě tužkou! Řekneme si o zásadách kresby a zkusíme načrtnout proporčně různé tvary těl zvířat, abychom dostali do ruky jistotu. Potom přidáme barvy. Technika akvarelu je docela jednoduchá a vytváří i zajímavé nechtěné efekty, které dají vaší práci osobitý charakter. Dílo dokončíme kresbou tuší či fixem, použijeme techniku šrafování. Až nabudeme trochu jistoty, vydáme se do plenéru a vyzkoušíme kreslit zvířata přímo – naživo. Uděláme tolik skic, co budeme moci, přímo venku, tváří v tvář se zvířaty v zoo.

  Kurzem vás provede lektorka Jitka Kulhánková.

   

 • Kreslíme komiksové postavičky

  neděle 12. září 2021
  1 390 

  Stejně jako film nebo knihy i komiks má svůj vlastní jazyk, svá pravidla, kterými vyjadřuje děj příběhu a myšlenky jednotlivých postaviček. Chcete se je naučit kreslit nebo v jejich kresbě zdokonalit? Seznámit se se základními pravidly tvorby komiksu a kresby obecně. Přenést na papír svůj vlastní komiksový příběh?

  Jedná se o jednodenní kurz kresby komiksových postaviček, ale je možno přihlásit se na všechny tři nedělní termíny za zvýhodněnou cenu.

 • Moderní kaligrafie

  18. září 2021
  Hodnocení 0 z 5
  1 490 

  Kurz moderní kaligrafie spojené s malováním akvarelovými barvami je nejenom psaním, ale i hraním, uměním a zábavou s písmeny, barvami a nápady.

 • Špachtlování podle Afremova

  víkend 25. - 26.9. 2021
  3 290  - 3 640 

  Chcete mít doma obraz světoznámého autora a umět jej namalovat za dva dny?
  Chcete se naučit pracovat se špachtlí a umět používat zářivé odstíny barev? Pak jste tady správně.
  Dostanete vybrat z předloh malíře Leonida Afremova, jehož obrazy vynikají výraznou barevností v základních barvách. Nemusíte se bát, že to nezvládnete, vše vám bude vysvětleno krok za krokem. Dvoudenním kurzem špachtlování Vás provede lektorka a malířka Michaela Franzová.

 • 1 690  - 1 830 

  Relaxační setkání pro uvolnění vaší tvořivosti  s výtvarnicí Michaelou Franzovou.
  Nečekejte nic od sebe, pojďte si hrát! Workshop pro uvolnění Vaší tvořivosti,  relaxační a spontánní.
  Nebudete se porovnávat s předlohou, budete tvořit sami a ze sebe. Po počátečních rozpacích zjistíte, že je to ta nejlepší cesta pro uvolnění Vaší tvořivosti.

 • Inverzní malba

  sobota 30. října 2021
  1 890  - 2 240 

  Začneme na jednoduchém motivu v kresbě, kde se naučíte vnímat pozitiv a negativ kresby, správně vrstvit a používat speciální tužky k této kresbě určené. Budeme pokračovat přípravou podkladu a skončíme inverzní malbou.

  Kurz pod vedením pohodové výtvarnice a lektorky Michaely Franzové.

 • 3 290  - 3 640 

  Chcete se naučit pracovat se světlem a stíny a přitom využít nádhernou jiskřivost fauvistických  barev?

  Dvoudenním kurzem malování akrylem vás provede lektorka a malířka Michaela Franzová.