fbpx
Menu Zavřeno

Showing 1–16 of 18 results

 • Špachtlování podle Afremova

  víkend 25. - 26.9. 2021
  3 290  - 3 640 

  Chcete mít doma obraz světoznámého autora a umět jej namalovat za dva dny?
  Chcete se naučit pracovat se špachtlí a umět používat zářivé odstíny barev? Pak jste tady správně.
  Dostanete vybrat z předloh malíře Leonida Afremova, jehož obrazy vynikají výraznou barevností v základních barvách. Nemusíte se bát, že to nezvládnete, vše vám bude vysvětleno krok za krokem. Dvoudenním kurzem špachtlování Vás provede lektorka a malířka Michaela Franzová.

 • Hodnocení 0 z 5
  2 300  - 2 480 

  Pastel je technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín. Jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel.

  V rámci jednodenního kurzu se naučíte základní principy kresby portrétu. Vyzkoušíte si, jak se kreslí tvar obličeje, oči, ústa, nos, uši a vlasy tak, aby odpovídaly svým rozmístěním správným proporcím obličeje. Naučíte se správně dívat na předlohu, dle které kreslíte a s naší pomocí si najdete svůj způsob stínování. V obličeji uplatníme principy perspektivy, vyjádříte linku a zasazení do formátu.

 • Intuitivní malba

  sobota 9. října 2021
  1 690  - 2 240 

  Relaxační setkání pro uvolnění vaší tvořivosti  s výtvarnicí Michaelou Franzovou.
  Nečekejte nic od sebe, pojďte si hrát! Workshop pro uvolnění vaší tvořivosti,  relaxační a spontánní.
  Nebudete se porovnávat s předlohou, budete tvořit sami a ze sebe. Pomůžeme vám otevřít vaši fantazii, uvolnit se a nahlédnout do vlastního nitra. Po počátečních rozpacích zjistíte, že je to ta nejlepší cesta pro uvolnění vaší tvořivosti.

  Poznej sám sebe! Uvolni se a tvoř!

 • 1 590 

  Kresba je jedním z nejstarších výtvarných projevů člověka. Tužka je nepostradatelný pomocník pro jakékoliv kreslení, navrhování a skicování. Máme ji doma úplně všichni. Přijďte se na náš kurz seznámit se základy kresby a naučit se formovat 3D prostor na vašem dvojrozměrném papíře.

 • Inverzní malba

  sobota 30. října 2021
  1 890  - 2 240 

  Začneme na jednoduchém motivu v kresbě, kde se naučíte vnímat pozitiv a negativ kresby, správně vrstvit a používat speciální tužky k této kresbě určené. Budeme pokračovat přípravou podkladu a skončíme inverzní malbou.

  Kurz pod vedením pohodové výtvarnice a lektorky Michaely Franzové.

 • Hodnocení 0 z 5
  1 090 

  Andy Warhol – ikona pop artu. Společně se podíváme na jeho začátky kdy tvořil technikou blotted line. O co se jedná? Jedná se o kombinaci kresby, jednoduché grafiky a malby akvarelem.
  Vyzkoušíme si proces od přípravy námětu až po samotný tisk a kolorování.

 • Suchý pastel – ve znamení LVA

  víkend 6. - 7. listopadu 2021
  3 490  - 3 670 

  Tento víkend se ocitneme mezi králi zvířat a naučíme se je malovat suchým pastelem. Pastel je technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. A speciálně na tomto kurzu se naučíte vrstvit pastel na sololitovou desku.

   

 • Kurzy pro přípravu na přijímací zkoušky na SŠ

  sobota 13. listopadu 2021, sobota 4. prosince 2021, sobota 22. ledna 2022
  Hodnocení 0 z 5
  1 590  - 4 290 

  Chcete, aby Vaše děti studovaly na  střední umělecké škole? Nebo se sami chcete zdokonalit v kresbě a nemáte čas chodit do pravidelných kurzů?
  Na našem kurzu se seznámíte se základy kresby a se vším potřebným pro přijetí na střední školu s uměleckým zaměřením.
  Program: linie, vyjádření objemů, stínování, kontrast světla a stínu, vizování, kresba skutečných předmětů, zátiší, perspektiva jednoúběžníková a dvouúběžníková, ptačí a žabí perspektiva, kompozice, zlatý řez, barevný kruh, vzdušná perspektiva, portréty, figura.

  Kurzy povede výtvarník Dominik Pohludka .

 • Grafika – linoryt

  sobota 13. listopadu 2021
  Hodnocení 0 z 5
  1 890 

  Nemusíte být zrovna grafik, abyste zjistili, že grafická technika linorytu vás strhne natolik, že po absolvování kurzu se vrhnete do rytí a tisku jednodušších černobílých i barevných motivů sami.

 • Všechny barvy nebe – akvarel

  čtvrtek 18. listopadu 2021
  Hodnocení 0 z 5
  990 

  Ideální pro mírně pokročilé, ale zvládnutelné i pro úplné začátečníky. Budeme se hodně věnovat mokré, neboli „wet on wet“ technice a potrénujeme hladké přechody mezi jednotlivými barvami. Dozvíme se něco o teorii barev, abychom uměli vybrat odstíny, které při přechodech vytvoří žádaný efekt.

 • Automatická kresba

  sobota 20. listopadu 2021
  Hodnocení 0 z 5
  1 590 

  Kurz pro uvolnění vaší tvořivosti, relaxační, léčivý a hravý. Náhledneme pod pokličku nás samých, podíváme se na vztahy s okolím. Budeme hodně relaxovat, srovnávat emoce, snížíme hladinu stresového hormonu kortizolu a zvýšíme imunitu.

 • Malujeme podle polštáře

  neděle 21. listopadu 2021
  Hodnocení 0 z 5
  2 190  - 2 540 

  Báječný TIP na speciální dárek! Zábavný kurz, kde si namalujete obraz podle vzoru na polštáři! Na výběr budeme mít mnoho motivů: zimní krajinu, květinový strom nebo roztomilé domečky.

 • 3 290  - 3 640 

  Chcete se naučit pracovat se světlem a stíny a přitom využít nádhernou jiskřivost fauvistických  barev?

  Dvoudenním kurzem malování akrylem vás provede lektorka a malířka Michaela Franzová.

 • Hodnocení 0 z 5
  1 590 

  Chcete objevit kouzlo vosku? Přijďte si vyzkoušet techniku enkaustika. Jedná se o úžasně tvořivé malování horkým voskem. Je to jednoduchá, znovuobjevená, antická technika malování, vhodná pro každého. Díky moderní technologii se otevřela široké veřejnosti a patří k úžasným kreativním formám malířství. Vyzkoušíte si různé způsoby nanášení vosku, práci s enkaustickou žehličkou, mísení vosků, kreslení do vosku.

 • Suchý pastel – zátiší

  sobota 4. prosince 2021
  2 300  - 2 480 

  Kurz, na kterém se naučíte základní práci se suchým pastelem.
  Pastely jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel. Stačí vám jen krabička pastelů, blok s papíry a fixativ a můžete vyrazit do terénu a začít tvořit. Nemusíte s sebou tahat žádné hromady těžkých věcí. Práce s pastely je navíc velice rychlá – žádnou jinou technikou nedokážete tak rychle vytvořit pěkně sytě barevný obraz jako právě s nimi. V kombinaci s akvarelem jsou vytvářeny zajímavé efekty.

 • Krajinomalba suchým pastelem

  sobota 8. ledna 2022
  2 300  - 2 480 

  Krajina, jedno z nejčastějších témat pro malbu či kresbu. Lze ji ztvárnit všemi výtvarnými technikami. My se tentokrát zaměříme na suchý pastel. Je to technika, která Vám umožní kombinaci malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů nebo s nimi kreslit stejně jako tužkou. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín. Jsou úžasné v tom, že jimi dokážete vytvořit nádherně barevné obrazy bez použití štětců, vody nebo ředidel.