Základy olejomalby a technika malby mokré do mokrého

27.- 28. května 2017_víkend 9,00 – 15,00_Ostrava_

Většina začátečníků má k olejomalbě tak velký respekt, že tuto techniku raději ani nevyzkouší ze strachu, že by mohli své dílo pokazit. A proto byl vytvořen tento dvoudenní workshop, na kterém se naučíte o základních technikách olejomalby, jak se v barvách vyznat, o jejich kryvosti, pigmentu, světelnosti, co dát do základu, a co do horních vrstev, jaká použít ředidla a co s jednotlivými oleji, jak barvy míchat a nakonec jak obraz zafixovat, aby vydržel po staletí. Nemusíte mít starost, jaký materiál koupíte, vše bude k dispozici.

Olejomalba patří mezi královské techniky malby, má spousty výrazových možností a její výsledek je nepřekonatelný. Už od pradávna patřila k mistrovským disciplínám, je oceňována nejen pro svoji dlouhověkost a složitější techniku, ale také pro její nezaměnitelné efekty.

Vyzkoušíte si techniku mokré do mokrého alias techniku Boba Rosse a techniku lazurování, vysvětlíme si, co je alla prima a vše během těchto dvou dnů řádně procvičíme protože „cvičení dělá mistra“. A aby nám to pěkně vonělo, budeme používat bezzápachový terpentýn.

Opravdu se vůbec nemusíte obavát, budete vedeni krok za krokem, téma vám bude předmalováno a vy budete pouze následovat jednotlivé kroky.

Program:

  • seznámení s přípravou na olejomalbu – podkladové materiály, štětce, barvy, ředítka, oleje
  • teorie míchání barev a ukázka v praxi
  • trénink malby mokré do mokrého – sobota
  • techniky olejomalby- alla prima, lazurní olejomalba, mokré do mokrého, dry brush
  • trénink alla prima s barevným podkladem – neděle

Kde: Ostrava – Svinov, Stanislavského 11/6 – „Pod pyramidou“

Kdy: víkend 27. 5. -28. 5. 2017 9,00 – 15,00 hod. nebo jeden den dle výběru, přednost mají uchazeči s dvoudenním výběrem

Cena:
1 680,- Kč/sobota nebo neděle
2 990,- Kč/ víkend
 
Cena zahrnuje tyto pomůcky: podkladové materiály, akrylové barvy, olejové malby, tužky, použití štětců, ředítka, pomocný materiál, 2 ks pláten – 1*30*40 cm, 1* 60*40 cm, předlohy, stojany, lektorné, pronájem.
Platba na místě +300,- Kč.
 
S sebou si vezměte čistící ubrousky – nejlépe olejové ( nákup v DM drogerii), hadry na utření štětce, oblečení na převlečení, přezůvky, starší prostěradlo nebo malířskou fólii na přikrytí stolu !!!
Na místě je k dispozici káva, čaj, mikrovlná trouba, můžeme si objednat na oběd pizzu.
 
NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL a platba zálohy ve výši 1000,- Kč na účet č. 2300260970/2010, nejpozději do 7 dnů před začátkem kurzu, v poznámce uveďte vaše jméno,VS 27052017 ( den měsíc rok) konání kurzu.
 
tel: 604 295 672       e-mail: info@atelierhamaka.cz

TYTO KURZY JSOU URČENY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ! POČET MÍST OMEZEN!

kurz olejomalby

nedělní předloha