Plenér na Kysucích

Už jste se setkali s pojmem plenér? Pokud ano, víte, že se jedná o malování v přírodě tzv. na vzduchu“ ( francouzsky en plein air).

Je to tak jiné, malovat v ateliéru podle předlohy anebo si sednout ven na stoličku, mít před sebou plátno či čtvrtku papíru a hledat svůj motiv. Pracovat trochu rychleji, aby vám slunce neodešlo do dáli a nezměnilo stíny, nebo si vzít na sebe pláštěnku a zachytit v krajinu v dešti.

Kolem Čadce je nádherná příroda a my jsme dostali příležitost strávit víkend na chalupě právě v této oblasti. Budeme nejen malovat, ale taky se seznamovat, grilovat, společně chystat jídlo, procházet se přírodou, zpívat, užívat si čerstvého vzduchu.

A tento víkend je určen nejen pro malíře, ale i pro vaše kamarády, kteří se chtějí zúčastnit.

Kdy: pátek – neděle – 22. 6.- 24. 6. 2018

Kde: Škradné 87, pod Svrčinovcem, okres Čadca, kousek za Čadečkou
49°28’14.7″N 18°48’08.7″E

Organizace:

zajištěna výuka krajinální kresby a malby, k malování máme k dispozici 7 hliníkových stojanů k zapůjčení a 2 přenosné dřevěné stojany

možnost zvolit ranní meditační cvičení

příjezd na chalupu individuální po předchozím avízu – doprava vlastní – případně zorganizujeme hromadný odjezd auty

stravování – vlastní. První večer dovezeme jídla z domu,  sobotní večer strávíme společným grilováním.  Na grilování zajistíme základní suroviny – maso, párky, zeleninu, cibuli, chleba, hořčici, kečup, křen, víno, pivo, nealko. Příprava jídla bude společná. Je možné také zajet do Čadce na oběd.

Můžete s sebou vzít rodinné příslušníky.

Co s sebou:

výtvarné potřeby, rozkládací stoličku na sezení, desku a klipsy, prázdný papírový rámeček v rozměru vašeho obrazu nebo v poměru stran, stojan

povlečení nebo spacák

jídlo a pití, něco na společný stůl pro sobotní večírek, hygienické potřeby a oblečení, karimatku ( na sezení venku), deku

chuť tvořit

Příspěvek na bydlení, organizaci, výuku, grilování: 1 900,- Kč
cena pro kurzisty Ateliéru Hamaka v roce 2017/2018 sleva 10% tj. 1710,- Kč
cena pro turisty a nemalující 1 530,- Kč

V případě účasti pouze jednoho dne cena 1 000,- Kč bez noclehu.

REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL info@atelierhamaka.cz a platba zálohy ve výši 1000,- Kč na účet č. 2300260970/2010, nejpozději 14 dní předem, v poznámce uveďte vaše jméno, VS 22062018.
tel: 604 295 672   Michaela Franzová