Kurz malby akvarelem pro začátečníky

2. března 2019, 9,00 – 15,00 sobota, Ostrava

Upřednostňujete obrazy plné jemných tónů a přechodů? Chcete se naučit malovat vodovými barvami?

Na kurzu se dozvíte, co je to akvarel. Jaké barvy a podkladové materiály použít. Jak postupovat, aby výsledný efekt byl jemně zapuštěný nebo ostře řezaný. To vše se naučíte na našem kurzu kresby a malby akvarelem pod vedením akademického malíře a lektora Tomáše Oslizloka MgA.

Akvarelové barvy jsou vyrobeny ze směsi barviva a pojidla (arabské gumy) rozpustného ve vodě. Nemají výrazné krycí vlastnosti jako třeba olejové nebo akrylové barvy. Jejich kouzlo spočívá v možnosti vytvořit svěží, jiskřivě průsvitnou malbu buď postupným nanášením barevných vrstev či využitím vzájemné mísitelnosti a rozpíjení barev. 

Naučíte se základům, na nichž postavíte rozvoj vlastní tvořivosti. Budeme se zabývat základy portrétování, volbou tématu, stanoviskem, výrazem, uzavíráním do geometrických tvarů a kontrastem. Vysvětlíme vám význam skic a lavírování pro rozvoj techniky a tvořivosti. Toto všechno se pokusíme uvést do praxe pomocí cvičení, která byla připravena speciálně pro tento kurz.

Kde: Ostrava, Nádražní 3136/ 138A, Ateliér Hamaka

Kdy: 2. března 2019, 9,00 – 15,00 sobota, Ostrava – sobota

Cena: 1 590,- Kč/ kurz/ 2*formát 30*40 (A3) – kód A2A3

           1 840,-Kč/ kurz/ 2*format 30*40 (A3) + akvarelový štětec – kód A2A3S 

Při včas zaplacené záloze min. 14 dní předem cena 1 290,- (1 540,-) Kč/kurz – sleva 300,- Kč!

Cena zahrnuje tyto pomůcky: kvalitní akvarelový papír,  akvarelové barvy, maskovací kapalina, papíry, tužky, použití štětců, pronájem, lektorné.

Výběr varianty uveďte v poznámce platby.

S sebou si vezměte hadry na utření štětce, fén, oblečení na převlečení, přezůvky pro vaše pohodlí, starší prostěradlo nebo malířskou fólii na přikrytí stolu. Na místě je k dispozici káva, čaj, malé občerstvení. Na oběd si  můžeme objednat pizzu nebo si zajdeme společně na oběd.

 
NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL a platba zálohy ve výši 1 000,- Kč na účet č. 2300260970/2010, nejpozději do 14 dnů před začátkem kurzu, v poznámce uveďte vaše jméno a výběr varianty např. Nová Lída_ kód např. A2A3, VS 2032019. Zápis do kurzu se řídí připsáním platby na účet.

e-mail: kurzy@atelierhamaka.cz
Přihlašujte se prosím automaticky, pokud bude obsazeno, objeví se nápis v úvodní části.
TYTO KURZY JSOU URČENY PRO ZAČÁTEČNÍKY A MÍRNĚ POKROČILÉ!
Počet míst omezen!