Malujeme vesmír

10. 2. 2018 sobota  9,00 – 15,00 hod. OSTRAVA – OBSAZENO!

Vesmír je tajemný, nekonečný a vábivý. Je v něm tolik prostoru a tolik nového, co lze objevovat. Zahrnuje hvězdy, planety, galaxie, mezigalaktický prostor a temnou hmotu.

Při malování použijeme dvě techniky, suchý pastel a akvarel. Pastel je technika na rozhraní malby a kresby. S pastely můžeme docílit jemných malířských přechodů, stejně tak dobře lze pastely použít i jako kreslířský nástroj. Právě pro svou snadnou roztíratelnost, jíž lze docílit sametový efekt, jsou pastely velice často využívány k dynamickým obrazům, které potřebují zachytit rychle světlo a stín.Pastely mají jasné a zářivé barvy a jsou potěšením pro naše smysly. Malba pastelem je také jedinečná tím, že umožňuje přímý kontakt malíře s médiem i povrchem.

Akvarel je malba, při které se používá barva rozpustná ve vodě (vodová barva). Vodová barva ne zcela kryje, a tak podklad obvykle prosvítá. Akvarelové barvy vyžadují určitou zkušenost. tahy, které učiníte, již nelze vrátit zpět.Nemusíte se však obávat, budete vedeni krok za krokem.

Program:
teorie kresby suchým pastelem a akvarelu
zkouška techniky vrstvení a roztírání
příprava podkladu pro suchý pastel a akvarel
malba dvou kusů obrazů na vybrané téma

Kde: Nádražní 3136/138a, Moravská Ostrava

Kdy: sobota 10. 2. 2018 9,00 – 15,00 hod.

Cena:
1 190,- Kč/ kurz var. A3 2 ks
Cena zahrnuje tyto pomůcky: papíry pro suchý pastel A3, papíry pro akvarel A3, akvarelové barvy, tužky, použití štětců, fixativ, tuž, předlohy, lektorné, pronájem.
Bez včasně zaplacené zálohy platba na místě +300,- Kč.
S sebou si vezměte oblečení na převlečení a přezůvky !!!
Na místě je k dispozici káva, čaj, můžeme si objednat na oběd pizzu nebo zajít do restaurace.
NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL: info@atelierhamaka.cz  a platba zálohy ve výši 800,-Kč na účet 2300260970/2010, VS 10022018, nejpozději 10 dní předem. V poznámce uveďte vaše jméno.
tel: 604 295 672       e-mail: info@atelierhamaka.cz

TYTO KURZY JSOU URČENY PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ! POČET MÍST OMEZEN!