Kreslířský kurz pro začátečníky – intenzivní – prázdniny

20. 8. 2018 – 24. 8. 2018_pondělí – pátek_ 10:00 – 15:00_ Ostrava_
Už jste to určitě slyšeli: “ Základem všeho je kresba „. A tak, než se pustíme do malby, vycvičíme si ruku tak, aby nás aspoň trochu poslouchala. Ochutnáte od všeho, co kresba může přinášet, vyzkoušíte si všechny kreslící materiály, tužku, uhel, rudku, suchý pastel a část lekcí bude věnována malbě a vlastní tvorbě. Zpočátku to nebude tak lehké, ale velmi brzy zjistíte, že ruka  vás poslouchá úplně stejně, jako když vezmete do ruky pero a píšete.

Naučíte se základní teorii, vytvoření vzdušné perspektivy,  použítí barev dle barevného kruhu, jak pracovat s komplementárními barvami,  jak jednoduše vystínovat základní motivy kolem nás, jak vyjádřit trojrozměrný prostor na dvojrozměrném výkresu.

Budete umět pracovat se světlem a stínem, vyjadřovat struktury předmětů a jejich objemy,  umisťovat předměty ve správné kompozici a uvolnit se v abstrakci. Vyzkoušíte  si kombinované techniky a koláže. Naučíte se pracovat na stolním stojanu společně s vizováním a poměřováním.

Kurzy povede lektorka a malířka Ivana Krištofová.

Kde: Ateliér Hamaka ( Nádražní 3136/138A, Ostrava )
 
Kdy: pondělí – pátek 10:00 – 15:00 tj. 6 vyuč. hodin a přestávka na jídlo ( 30 min.)
 
Varianty:
cena jednoho dne 980,- Kč/os
cena kurzu 3 900,- Kč/os/ 5 dní
Při včas zaplacené záloze sleva 300,- Kč na 3 600,- Kč.
V ceně jsou veškeré pomůcky: akvarel, štětce, anilinky, tuže, suché pastely, uhly, fixy, temperové barvy, papíry, tužky, gumy, brusné papíry, modely, podkladové materiály, podkladové desky, šablony, lektorné, pronájem prostor. V případě, že budete chtít malovat na plátno, budou k dispozici desky s plátnem k zakoupení.

NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM na e-mail: info@atelierhamaka.cz a platba zálohy ve výši 1000,- Kč na účet č. 2300260970/2010, VS 20082018, v poznámce uveďte vaše jméno a variantu ve formátu „výběr varianty_částka“ např. Nováková_Lída_KP_3600. Doplatek kurzu na místě!

Přihlašujte se prosím automaticky, pokud bude obsazeno, objeví se nápis v úvodní části.

POČET MÍST OMEZEN! KURZ JE URČEN ZAČÁTEČNÍKŮM !