Akvarel pro začátečníky

30. května – 27. června 2019 – čtvrtek_16,30 hod – 18,45 hod._Ostrava_Chcete se naučit základy kreslení, aby ruka byla uvolněná a připravená na malbu? Chcete se naučit malovat vodovými barvami? Upřednostňujete obrazy plné jemných tónů a přechodů?

Na kurzu se dozvíte, co je to akvarel. Jaké barvy a podkladové materiály použít. Jak postupovat, aby výsledný efekt byl jemně zapuštěný nebo ostře řezaný. To vše se naučíte na našem kurzu kresby a malby akvarelem pod vedením akademického malíře Tomáše Oslizloka MgA, pohodového a veselého lektora.

Akvarelové barvy jsou vyrobeny ze směsi barviva a pojidla (arabské gumy) rozpustného ve vodě. Nemají výrazné krycí vlastnosti jako třeba olejové nebo akrylové barvy. Jejich kouzlo spočívá v možnosti vytvořit svěží, jiskřivě průsvitnou malbu buď postupným nanášením barevných vrstev či využitím vzájemné mísitelnosti a rozpíjení barev.

Program:

Seznámení se s materiálem, pomůckami, vhodnými motivy pro kresbu a malbu. Naučíte se základy technik kresby, lazurní malby, malby mokré do mokrého, malby suchým štětcem. Získáte znalosti o světlu a stínu, kompozici,  vzdušné a barevné perspektivě, kombinovaných technikách a perokresbě.
POČET MÍST OMEZEN! KURZ JE URČEN ZAČÁTEČNÍKŮM A MÍRNĚ POKROČILÝM!

Kde: Ateliér Hamaka ( Nádražní 3136/138A, Ostrava )
 
Kdy: 30. května – 27. června 2019, čtvrtek 16,30 hod – 18,45 hod.
Cenové varianty :
Jednotlivý vstup 510 Kč/osoba/lekce – kód AKVC1
Jednotlivý vstup 2 lekce s akv. blokem A5 – 1 280,- Kč/osoba_ kód AKVC2
5 lekcí _2 300_kód AKVC5
Při včasném zaplacení zálohy 14 dní předem sleva 300,- Kč!

V ceně jsou veškeré pomůcky: stojany, kreslící desky, balící papíry, uhly, tužky, suché pastely, lepenky, výkresy, akvarelové barvy, papíry, gumy, brusné papíry, modely, podkladové materiály v rozsahu stanoveném plánem, lektorné, pronájem prostor.
S sebou si vezměte věci na převlečení, přezůvky nebo návleky, jádrové mýdlo na mytí štětců, staré hadry na utírání štětců a ručník.

NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM ve formuláři pod textem  a platba zálohy ve výši 1000,- Kč na účet č. 2300260970/2010, nejpozději 14 dnů před začátkem kurzu,VS 30052019, v poznámce uveďte vaše jméno a příjmení a kód např. Nová_Lída_AKVC5. Doplatek kurzu na místě! Bez kódu a jména nelze platba určit! Zápis do kurzu a sleva se řídí připsáním platby na účet. Info:kurzy@atelierhamaka.cz
Přihlašujte se prosím automaticky, pokud bude obsazeno, objeví se nápis v úvodní části.
Registrační formulář
  1. (údaj je povinný)
  2. (údaj je povinný)
  3. (zadejte prosím platný email)
  4. (údaj je povinný)
  5. (údaj je povinný)